Kategóriák

Elismerések



 

 





TOP termékek
Hírlevél
Házhoz szállítás

Összehasonlítás
Tanúsítvány
SSL Certificate
Gyártók
2016.12.12 15:48

HTC

A HTC megalakulása ellentétesen zajlott, mint a többi hasonló gyártóé: rögtön megvolt a szükséges pénz, de a kirobbanó ötlet hiányzott. 

A High Tech Computer Corporationt Tajvan leggazdagabb emberének lánya alapította 1997-ben. Egy viszonylag új gyártóról beszélhetünk, így gondolhatnánk, hogy a történetéről nincs túl sok megosztanivaló, azonban a HTC útja napjainkig tele volt nagyon sikeres és nagyon sikertelen időszakokkal.

A HTC alap célja az volt, hogy a telefon használható legyen személyi asszisztensként is, de ez az ötlet végül nem lett sikeres. A cég eredetileg OEM beszállítóként kezdte (szolgáltatók számára szállítottak be telefonokat, amelyeket a szolgáltató márkaneve alatt értékesítettek), de úgy döntöttek, saját márkás telefonjaikkal is megállják a helyüket a piacon.

 

Végül 2002-ben a HTC jelent meg az első Microsoft operációs rendszerű telefonnal, melyre már a nagy szolgáltatók is felfigyeltek. 2005-ben a cég 102%-os növekedést könyvelhetett el.

 

2007-ben jelent meg a HTC Touch, amely a világ első érintőképernyős okostelefonja volt, és Windows Mobile 6 Professional operációs rendszerrel jelentkezett. A telefon igazi előnye a TouchFlo 3D kezelői felület volt, amely lehetővé tette, hogy a felhasználó az ujjai segítségével válthasson a funkciók között.

HTC Touch

 

A 2010-ben megjelent HTC Desire akkoriban a világ legjobb okostelefonjai között volt. Ez a készülék nagyon hasonlított a szintén a HTC által, a Google-lel közösen készített Nexus One-ra. A Desire kivívta a felhasználók elismerését a gyorsaságával és a szépségével. Egyébként a HTC Desire 2014-ben új kiadást kapott, ez a telefon lett a világ első nyolcmagos, 64 bites okostelefonja.

HTC Desire

 

2010 márciusában az Apple beperelte a tajvani céget 20 esetbeli jogsértés miatt, azonban a cég visszavágott és azt követelte, hogy az USA-ban tiltsák be bizonyos Apple termékek importját, mert azok megsértették a HTC bejegyzett szabadalmait. A kölcsönös vádaskodások számtalan esetben megismétlődtek.

 

2011 második negyedévében a HTC több, mint 11 millió készüléket adott el, az árbevétele pedig megkétszereződött az egy évvel korábbihoz képest – 4,3 milliárd dollárra nőtt. Mindezek után azonban 2012 első negyedévében megkezdődött a HTC hanyatlása, a nyereség ugyanis 70%-kal esett vissza az egy évvel korábbihoz képest.

 

A vállalat a HTC One termékcsaláddal szeretett volna visszatérni a legnagyobbak közé. A zászlóshajóként bejelentett HTC One M7 érkezése azonban csúszott, így 2013 első negyedévében újabb történelmi mélypontot könyvelhetett el a HTC. Ettől függetlenül a készülék valóban sikeres volt, 2013 februárja és áprilisa között 71%-os növekedést mértek. Az M7 sikere többek között az elegáns fémháznak és a szögletes formatervnek volt köszönhető, miközben a hang és a kamera képességei is kiemelkedőek. Mindezektől eltekintve igazi áttörést ez a készülék sem hozott, az eladások száma még mindig nem ütötte meg a kívánt mértéket. Ennek következtében 2013 októberére a HTC mérlege veszteségesbe fordult.

HTC One M7 és HTC One M8

A gödörből való kilábalást végül az eggyel későbbi készülék, a HTC One M8 hozta meg, melynek köszönhetően 2014 júniusában újra profitról számolhattak be a tajvaniak. Az M8 felületét már 90%-ban fém borította, szokatlan módon pedig az előlapi kamera felbontása nagyobb volt, mint a hátlapi kameráé. A HTC M10 követte elődei sikerességét. Mindeközben megjelentek a One telefonok olcsóbb, illetve kisebb vagy nagyobb verziói is.

 

2016 első negyedéve azonban újfent rosszul alakult a HTC-nek, a profit 78%-os csökkenést mutatott a tavalyi évhez képest. Azóta a HTC inkább az új Nexusok fejlesztésére koncentrál, azonban a Google időközben úgy döntött, Nexus helyett átnevezi a telefonjait, és Pixel néven kerül forgalomba a legújabb termék.

 

A katasztrofális mutatók következménye jelen állás szerint akár az is lehet, hogy a HTC eladja mobilüzletágát – a lehetséges vevő a partnercég Google lehet