A céget 1958-ban Koo In-Hwoi alapította, akkor még GoldStar néven. Az első termékeik rádiók voltak, majd a ’60-as évektől televíziókat, hűtőgépeket, mosógépeket és légkondicionálókat is gyártottak.
1995-ben egyesült a higiéniai és kémiai eszközöket gyártó Lucky vállalattal, így jött létre a ma is ismert LG név.
A 2000-es évek elejétől a mobilpiacon egyre nagyobb részesedést sikerül elérniük.
Az LG 2005-re kifejleszt egy merőben új megoldást, és piacra dobja az első 3G UMTS DMB mobiltelefonját. Ekkor az LG a mobilgyártók között a 4. legnagyobb.
Az LG ma is a 10. legnagyobb mobilgyártó vállalat kötött van, folyamatos figyelmet fordít a fejlesztésekre, újításokra. Lépést tart a többi, hozzá hasonló nagy mobilgyártó vállalattal.
Az LG a telefonok mellett kiemelkedik a televíziók, mosógépek és hűtőgépek területén is.
LG mobiltelefonok
LG Prada
Az első kapacitív kijelzős okostelefon. Az érintésvezéreltség 2007-ben még nem volt az operációs rendszer nélküli telefonok sajátja.
LG Optimus 2X
Az LG készítette a világ első kétmagos processzorral felszerelt Androidos készülékét.
LG Optimus 7
Az első Windows Phone 7 operációs rendszert futtató telefon. A Microsoft nagyon komoly előírásokat támasztott a partnereivel szemben, így gyakorlatilag semmit sem lehetett testre szabni a grafikus felhasználói felületen belül.
LG G Flex
A világ első hajlított kijelzős okostelefonja. Ez ennél a phabletre hajazó készüléknél jól is jött, mivel a hajlított design lehetővé tette, hogy átérjük a nagy kijelzőt egy kézzel is.
Google Nexus 4 és 5
A Google számos márkával kötött házasságából készített Nexus mobilokat, a Nexus 4 és 5 pedig már az LG gyártósoráról jött le. Érdekesség, hogy mindkét telefonból kimaradt az FM rádió.
LG Lucky G16
A világ egyik legolcsóbb okostelefonja, amit 2015-ben kezdtek értékesíteni alig 10 dollárért a Walmart üzletekben.
LG V10
A világ első dupla képernyős okostelefonja. A fő képernyő fölötti másodlagos képernyő gyakorlatilag állapotsorként funkcionál.